Perle Morbide 2

Granule používám od roku 2016. Po různých kombinacích s průmyslovou vaječnou míchanicí, kuskusem, ruskem, strouhankou  jsem dospěl k této variantě.

Na 2 díly granulí dám 3 díly studené vody. Do vody přidám prebiotika (potrava pro ty hodné bakterie v zažívacím traktu, fruktóza a inulin) a následně granule. Asi po hodině jsou granule nabobtnalé a v misce již není voda.

V jiné misce připravím 1 díl kuskusu- zalit stejným dílem vařící vody. Přidám trochu oleje (ostropestřecový nebo olivový) a po chvilce je voda vstřebáná. Pak promíchám.

Do další misky dám 1 díl strouhanky. Postupně do ní vmíchám obsah kuskusu a granulí. Mokré do suchého.

Pro guldy a bílé kanáry je hotovo. Odeberu část pro melaninové, kterým přidám trochu směsi Black Magic - pro černou černější (řasa a rdesno), žlutým přidám Yellow Magic pro žlutou žlutější (lutein - aksamitník) no a nakonec pro ty červené přidám Red Magic - červené barvivo - aby červená byla opravdu červená (Cantaxanthin). Červené mám jenom mozaikové acháty a ty barvím až od 45 dne života. Žluté od prvního dne. Žlutí jsou téměř všichni štěpitelní na bílé a tak mám dojem, že potřebují trochu přibarvit. Až na to červené barvivo  je vše přírodní.

Vyzkoušel jsem i variantu granulí bez barviva pro mozaikové kanáry. Nefunguje. Ze směsi se vytvoří lepivá kaše, asi ty chybějící éčka drží tvar. Stejně tak to dopadlo s granulemi od firmy New Canariz. Nedoporučuji.

Ty žlutozelené Perle Morbide ale vřele doporučuji. Celou chovní sezónu 2017- 2018 jsem je používal jako náhradu vaječné míchanice. Guldy a kanáři ji berou bezvadně a je tím prvním čím mladé nakrmí. Podávám 2x denně cca 2 čajové lžičky pro pár s čtyřmi mladými

Bohužel u nás tyto granule nikdo neprodává. Lze je ale jednoduše objednat ze Slovenska, případně z Německa. Ekonomicky výhodné je balení 4 kg za cca 30 EUR.